Su kokiais sunkumais susiduria darbo ieškantys specialistai

Retas darbuotojas išdirba vienoje įmonėje visą gyvenimą – o ypač šiandien, kai atsivėrus sienoms į įvairias pasaulio šalis daug lietuvių specialistų išbando jėgas užsienio įmonėse, siekia kelti kvalifikaciją, stažuojasi prestižinėse užsienio įmonėse. Net ir Lietuvoje likę specialistai ilgesnį laiką padirbę vienoje darbovietėje nusprendžia pereiti ten, kur žolė žalesnė, o kartais net pakeisti ar praplėsti veiklos sritį – tačiau šis žingsnis neretai net ir pačius perspektyviausius darbuotojus priverčia susidurti su tam tikromis kliūtimis. Pastebima, kad personalo atrankos agentūrų siūlomos karjeros konsultacijos neretai domina su tokiomis problemomis susiduriančius specialistus:

  1. Darbo patirties, įgytos užsienyje nepavyksta pateikti kaip privalumo.

Užsienio įmonėse įgyta darbo patirtis dar ir šiandien yra didelė vertybė. Bėda ta, kad lietuviai darbdaviai nori aiškiai matyti, kuo ši kandidato patirtis ir žinios galėtų pasitarnauti jų įmonei. Ne paslaptis, kad visos Vakarų naujovės darbo rinkoje ilgainiui pasiekia ir Lietuvą – net ir vakarietiška darbo etika, pagarba darbuotojui pamažu pasiekia šalies darbdavius. Tačiau darbdaviai vis dar skeptiškai vertina kandidato darbo patirtį, įgytą kitoje šalyje – dažniausiai dėl to, kad užsienio įmonės lietuvių darbdaviams nėra girdėtos, todėl nekelia per daug pasitikėjimo. Tokiais atvejais kandidatams rekomenduojama iš anksto pasirūpinti rekomendacija iš senosios darbo vietos, į kurią darbdavys Lietuvoje iš karto žiūrėtų palankiau. Karjeros konsultacijos metu taip pat suteikiami patarimai, kaip apginti ir įrodyti darbdaviui savo žinių, įgytų užsienyje svarbą.

  1. Keičiant darbo pobūdį sunku darbdaviui įrodyti savo sugebėjimus

Bent tam tikra dalimi keisti ar praplėsti savo savo profesiją užsienyje jau yra tapę įprastu dalyku. Taip pat ir Lietuvoje yra sukuriamos galimybės išeiti specialius kursus bei kvalifikacijos kėlimo programas siekiantiems tapti kitos srities specialistu ar vadovu. Tačiau šį žingsnį žengusiems specialistams tenka susitaikyti, kad net ir išėję specialius kursus, jie darbdavių akyse prilygsta ką tik studijas baigusiems studentams, neturintiems darbo patirties naujoje srityje. Karjeros konsultantai tokiais atvejais gali padėti kandidatui atsirinkti tuos gebėjimus, kurie buvo įgyti kartu su pirmąja profesija, tačiau gali būti lygiai taip pat efektyviai pritaikomi ir naujoje srityje (juk paprastai vadybininkai turi išsiugdę universalius žinių rinkinius, pritaikomus bet kokiai sferai priklausančioje įmonėje)

  1. Ilgai pradirbus vienoje įmonėje, pamirštami CV rengimo ir savęs reprezentavimo įgūdžiai.

Kiekvienos karjeros konsultacijos metu specialistui, ieškančiam darbo, negailima patarimų, susijusių su CV bei motyvacinio laiško rašymo subtilybėmis ar bendravimo su darbdaviu etikos principais. Šiuos įgūdžius rekomenduojama atgaivinti, jeigu nusprendėte darbo ieškotis senojoje darbovietėje praleidę bent 5 metus – kaip jau buvo minėta, darbo kultūra Lietuvoje ilgainiui keičiasi, todėl verta iš anksto pasirūpinti, kad su darbdaviu kalbėtumėtės ta pačia „kalba“.

Visos naujienos