Kaip vykdyti darbuotojų atranką?
Darniai dėl to paties tikslo dirbanti komanda – sėkmingas žingsnis link nesibaigiančio įmonės tobulėjimo ir nuolatinio naujų iššūkių įgyvendinimo. Visgi, suburti vieningai dirbančią komandą yra gana sunku, kadangi kiekvienas darbuotojas yra individualybė. Paprasčiausias būdas suburti komandą yra ne bandyti skirtingus žmones sujungti į vieną ratą, tačiau ieškant naujo personalo iškart įvertinti jo bendravimo įgūdžius ir galimą sutarimą su kitais darbuotojais.
Ko ieškote?
Deja, labai dažnai darbo poziciją siūlantieji patys nežino ko tiksliai ieško, kokio žmogaus reikia. Tuomet darbo skelbime netinkamai apibūdinta darbo specifika ilgainiui sukelia nepasitenkinimą ir naujas darbuotojas paprasčiausiai nustoja stengtis. Jeigu neplanuojate po bandomojo laikotarpio kelti algos – nerašykite, kad pakelsite, kadangi darbuotojas to lauks. Jūs jį apmokysite, o su žiniomis jis paliks darbo vietą, kadangi jo lūkesčiai nebus patenkinti. Taigi, darbuotojų atranka prasideda nuo tinkamai suformuoto skelbimo.
Darbuotojų paieškos vietos
Šiuo metu įprasta darbuotojų ieškoti per skelbimus. Deja, dažniausiai srautas yra toks didelis, kad teks sugaišti labai daug laiko norint atsirinkti galimus pretendentus ir siaurinti paieškas link kelių su kuriais bus vykdomas pokalbis. Kur kas paprastesnis žingsnis – profesionali darbuotojų atranka. Pagal Jūsų kriterijus Jums bus nurodyti geriausiai poreikius tenkinančių darbuotojų kontaktai. Tai padės sutaupyti daug laiko ir tuo pačiu rasti tinkamą specialistą.
Praktinės užduotis ir reikalingų kompetencijų įvertinimas
Dažnas vadovas pokalbio metu susižavi labai veržliu jaunimu, kuris atrodo stilingai ir kurių akys trykšta energija. Deja, po kiek laiko pamatoma, kad asmuo nepateisino lūkesčių. Perdėtai pamirštami kiek ramesni darbuotojai, kurie daugiau dirba nei save reprezentuoja. Pokalbio metu labai svarbu užduoti atitinkamus klausimus, kurie yra susiję su darbo kompetencija ir ankstesnėmis patirtimis. Pavyzdžiui, jeigu asmuo turės visą dieną dirbti prie kompiuterio gana monotonišką darbą – svarbu išsiaiškinti, ar jis prie to pratęs ir tai jam nesukels problemų po kiek laiko. Juk reikėtų investuoti į ilgalaikius santykius su darbuotoju.
Išsilavinimas – ne pagrindas
Daugelis žmonių šiais laikais į savo gyvenimo aprašymą dažnai rašo, kad yra labai imlūs ir gana greitai mokosi. Tai labai naudinga savybė, kadangi kad ir kokius mokslus asmuo yra baigęs – kiekvienoje darbo vietoje reikia mokytis iš naujo. Taigi, nesusikoncentruokite tik ties išsilavinimu, kadangi kartais žemesnio išsilavinimo žmogus gali nudirbti kur kas daugiau ir našiau. Visgi, jeigu asmuo sako, kad noriai mokosi, tačiau jo CV rodo priešingai – ar tikrai tai tiesa?
Darbuotojų atrankos vykdymas gali sukelti nuovargį, tačiau visiškai natūralu, kadangi ieškote asmens, kuris įsitrauks į Jūsų šeimą ir bus įmonės dalimi. Jeigu patys neturite tam laiko – pirmuosius atrankos etapus palikite savo srities specialistams.