Ar reikalingas vadovų vertinimas?

Vertinti darbuotojų kompetenciją, atsidavimą įmonei bei darbo našumą jau tapo įprasta ir Lietuvoje, tačiau gana dažnai pamirštama, kad darbuotojų elgesį dažnai lemia vadovas. Natūralu, kad su vadovo išaukštinimu atsirado poreikis daugiau dėmesio skirti ir vadovų vertinimui.

Vadovų vertinimas atliekamas pasisamdžius specialistus, kurie dirba šioje sferoje, gali pasidalinti patirtimi ir pateikti rekomendacijas su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria vadovai ir kaip paprasčiausiai būtų galima jas išspręsti.

Niekas negimė vadovu, juo yra tampama. Tad reikia stipriai dirbti vardan didesnio autoriteto.

Kam naudingas vadovų vertinimas?

Vadovų kompetencijos vertinimas yra naudingas ir pačiam vadovui, kuris dažnai nesugeba pamatyti savo trūkumų bei tinkamai į juos reaguoti. Specialūs testai bei pokalbiai padeda įžvelgti kandidato stipriąsias bei silpnąsias savybes, taip pat komunikacijos bei lyderystės gebėjimus.

Kam reikalingas vadovų vertinimas?

Daugelis darbuotojų sėkmingai kyla karjeros laiptais ir pasiekę aukščiausią poziciją – vadovo, paprasčiausiai nežino kaip reikia tinkamai ugdyti ir valdyti komandą. Puikus tam tikros sferos išmanymas yra didelis privalumas, tačiau greta to būtinos ir lyderystės savybės.

Vadovo kompetencijos vertinimas dažniausiai reikalingas, kai:

  • Ieškoma vadovo, kuris pretenduoja užimti X vietą.
  • Kai esami įmonės rezultatai ir veiklos sritis netenkina.
  • Vykstant įmonės reorganizacijai bei susijungimams.
  • Darbuotojai atsainiai žiūri į darbo vietą.
  • Planuojant pakeisti įmonės strategiją bei verslo kryptį.
  • Ir kt.

Kiekvienu atveju vadovo vertinimo kriterijai padeda patikrinti esamą specialistą arba surasti naują, kuris geriausiai atitinka įmonės specifiką ir darbuotojų poreikius.

Vadovo vertinimo eiga

Vadovo vertinimo kriterijai yra universalūs, tačiau taip pat atsižvelgiama į įmonės specifiką ir kiekvieno asmens įgūdžius bei charakterį.

Nepaisant to, kad vertinimas yra gana individualus, tačiau atliekamas panašiais arba net tais pačiais metodais.

  1. Pirmiausia organizuojamas interviu su konsultantais turinčiais tiek lyderystės, tiek psichologijos žinių.
  2. Kandidatas lyginimas su kitais efektyviais vadovais, vertinamos jo silpnosios pusės.
  3. Žinoma, patikrinamos ir vadovo rekomendacijos, patirtis ir kvalifikacija, kuri reikalinga ne tik vadovavimui, tačiau ir geram konkrečios srities išmanymui.
  4. Naudojant specialius testus sudaromas detalus tiriamojo charakterio žemėlapis.

Rezultatai

Vadovų vertinimas yra detalus, objektus ir profesionalus asmens įvertinimas. Asmuo vertinamas tiek kaip asmenybė, tiek kaip įmonės dalis. Rezultatai padeda pasitrinti geriausią vadovą, paskatinti jau esamą keisti tam tikrą strategiją arba mokytis naujų dalykų, galiausiai, tai impulsas paskatinantis keisti vadovaujančias pareigas einantį žmogų.

Patirtis rodo, kad šis tikrinimas padėjo ne vienai įmonei tobulėti ir našiau siekti savo tikslų.

 

Visos naujienos