Kaip motyvuoti darbuotojus?

Šiais laikais motyvacijai darbo vietoje skiriama itin daug dėmesio. Kodėl? Daugelis vadovų skundžiasi, kad darbuotojai tapo nemotyvuoti, jie nenori dirbti, nesiekia tobulėti. Atrodo, kad paprasčiausiai atsėdi darbo valandas ir keliauja namo. Visgi, darbuotojų motyvaciją įmonėje yra nesunku pakelti. Paprasčiausiai reikia išbandyti kelis metodus ir pasirinkti tą, kuris labiausiai pasiteisino. Pateikiame kelis dažniausiai geriausiai suveikiančius būdus, kurie padės pakelti darbuotojų motyvaciją ir tuo pačiu darbą padaryti našesniu.

Paklauskite, ko darbuotojas nori

Nors daugelis vadovų skundžiasi, kad darbuotojai nemotyvuoti, tačiau taip pat daugelis bijo paklausti, kodėl darbuotojas nėra suinteresuotas kelti įmonės pelną. Dažniausiai klausti bijoma, kadangi išgirdus atsakymą ne visada galima jį įgyvendinti. Baimė dažniausiai susijusi su finansais, tačiau statistika rodo, kad darbuotojai dažnai nepatenkinti ne alga.

Galbūt jiems trūksta laisvės darbo vietoje? Gal netinkamas darbo laikas, kadangi turi pradėti dirbti labai anksti? Gal turi gerų idėjų, tačiau bijo jas pasakyti? Dažnai atsakymas nustebina, kadangi jis būna gana paprastas ir lengvai įgyvendinamas.

Atiduokite pelną darbuotojams

Darbuotojų motyvavimas atiduodant dalį pelno vis labiau populiarėjanti praktika, kurią didžiausi verslininkai Lietuvoje išbando vis drąsiau. Jeigu Jūsų komandoje yra keli asmenys, kurie tikrai labai daug dirba, stengiasi ir matyti, kad jų įnašas į įmonę yra naudingas – leiskite jiems tai pajusti. Padovanokite akciją, o gal kelias. Tokiu atveju jie pasijaus įmonės savininkais, bent jau labai svarbiais asmenimis, tad sėkmingai ir toliau dirbs. Netgi sėkmingiau, kadangi rizikuos ne tik vadovo turtu, tačiau jau ir savo!

Pagiriamasis žodis

Geras žodis – auksas. Labai svarbu nuolatos girti darbuotojus ir sakyti, kad jų indėlis įmonei yra labai reikšmingas ir reikalingas. Neįsivaizduojate, kaip geras žodžis veikia darbuotojus. Jie dirba kur kas našiau ir labiau atsiduoda savo darbui, kadangi jaučiasi labai svarbūs ir reikalingi. Pasakyti gerą žodį yra taip paprasta, tačiau jo galia – neišmatuojama.

Poilsis

Turbūt visiems teko susidurti su tokiomis dienomis, kai paprasčiausiai nekyla ranka nieko daryti. Tuomet darbuotojai visą dieną žiūri į kompiuterių ekranus, nieko neveikia, tačiau imituoja darbą. Naudinga suteikti sąlygas poilsiui, padaryti biure vietą, kurioje darbuotojai gali ilsėtis, jeigu norisi pravėdinti galvą. Darbuotojų motyvavimas įmonėje suteikiant jiems galimybę pasiilsėti yra efektyvus kelias link kur kas našesnio darbo.

Suburkite komandą

Darbuotojai kur kas geriau jaučiasi, kai pažįsta vieni kitus, noriai bendrauja ne tik darbo klausimais, tačiau planuoja laisvalaikį ir panašiai. Suburti komandą gali būti gana sunku ir čia dažnai kreipiamasi į specialistus. Žinoma, kai įmonėje yra labai didelė darbuotojų kaita, tokiu atveju jungti bendram tikslui verta tik stabiliausius, dažnai aukščiausių pareigų darbuotojus. Šis darbuotojų motyvavimas ir skatinimas dažniausiai padeda greitai pamatyti teigiamus rezultatus.

Skirtingos darbuotojų motyvavimo priemonės „atneša“ ir skirtingus rezultatus. Naudingiausia ir efektyviausias yra pasirinkti kelias strategijas ir jas nuosekliai įgyvendinti. Eigoje pamatysite, kas konkrečiai labiausiai motyvuoja Jūsų darbuotojus. Skirtingose įmonėse dažniausiai išskiriamai ir skirtingi aspektai.

Kaip motyvuoti darbuotojus?

Leiskite jiems jaustis svarbiais ir reikalingais.

Visos naujienos