Siekiate, jog įmonė suklestėtų? Pasirūpinkite gera personalo valdymo strategija

Kiekvienos įmonės sėkmė prasideda nuo teisingo žmogiškųjų išteklių planavimo, pažangių personalo valdymo strategijų. Toli gražu ne visoms įmonėms žinoma ir suprantama, jog organizacijos plėtra, gerėjantys rezultatai, ir visapusiškas augimas tiesiogiai priklauso nuo smulkiausios grandies įmonėje – darbuotojo ir viso personalo bei jų darbo planavimo ir gerovės. Galbūt vienas žemesnės pakopos darbuotojas iš pirmo žvilgsnio neatrodo svarbus įmonės elementas, tačiau taip dažniausiai mąsto įmonės, reguliariai kenčiančios dėl jas paliekančių talentų.

Jau seniai atgyvenęs (tačiau kai kur vis dar išlaikytas) požiūris į verslą teigia, jog puikus ir kokybiškas produktas, gera marketingo strategija, atliekamas įmonės darbuotojų vertinimas ar kiti faktoriai savaime garantuos įmonės žinomumą, produkto populiarumą ir automatiškai – pelningumą. Tačiau lyderiaujančiose įmonėse didžiausia sėkmė lydi tik pasamdžius talentingus pardavimo specialistus. O šiandien, ne paslaptis, kiekvienas kvalifikuotas specialistas žino savo vertę ir nedirba ten, kur jam pirmiausiai pasiūloma – jis renkasi tokią darbo vietą, kurioje jam būtų gera dirbti ir tobulėti.

Norint suburti tokį kolektyvą, kuris neštų įmonei sėkmę ir harmoningai siektų organizacijos iškeltų tikslų, būtina itin kruopščiai ir detaliai apgalvoti visą personalo politikos ir valdymo strategiją. Tai ambicingas užmojis, kadangi tarpusavyje turi derėti darbuotojų gerovės faktoriai (darbo etikos principai, santykiai tarp darbuotojų ir vadovybės, darbuotojų tobulėjimo galimybės ir t.t.) ir įmonės žmogiškų išteklių planavimas (tinkamai paskirstomi darbo krūviai, paskiriamos pareigos, aiškiai nubrėžiami darbų planai, nustatomas pageidaujamas įmonės darbuotojų skaičius ir t.t.).

Personalo atrankos ir paieškos ekspertai visada gali padėti sukurti gerą personalo valdymo strategiją, Tačiau vėl grįžtant prie šiandienos tendencijų reikia pabrėžti, kad norint savo įmonėje išlaikyti pačius talentingiausius ir perspektyviausius darbuotojus, privalomas šių darbuotojų vertinimas, pagarba kiekvienai personalo grandžiai ir žmogiškų santykių puoselėjimas. Paprasčiau tariant – specialistui turi būti gera dirbti Jūsų įmonei. Tai – pamatinis principas siekiant išlaikyti įmonėje vertingiausius darbuotojus ir taip užtikrinti organizacijos sėkmę.

Visos naujienos