Personalo atranka šiandien: kandidatų poreikiai auga

Su kiekviena jaunųjų specialistų karta į darbo rinką bei personalo atranką įžengia įvairūs pokyčiai. Šiandien personalo atrankos agentūros vieningai išskiria pagrindinę tendenciją, kuri vyrauja darbo rinkoje – vis dažniau darbo vietą įmonėse pagal savo vertybių skalę ir lūkesčius renkasi patys specialistai, o ne atvirkščiai. Minėtieji kandidatų ir jaunųjų talentų lūkesčiai – toli gražu ne vien didelė alga ar patogios darbo sąlygos. Kandidatų lūkesčiai priklauso nuo jų patirties ir vertybių- štai linksma atmosfera darbe ar papildomos sveikatos draudimo garantijos traukia jaunuosius talentus, tačiau patyrę specialistai yra labiau motyvuojami perspektyvių ir įdomių projektų, tobulėjimo galimybių ateityje.

Personalo atrankos agentūros šiandien tampa savotiškais pardavėjais, kadangi yra įpareigojamos kandidatams „parduoti“ įmonės siūlomą darbo vietą. Žinoma, šiuose trišaliuose darbdavio-personalo atrankos agentūros-kandidato santykiuose visuomet palaikomas sąžiningumas ir atvirumas. Tarkime, kandidatas savo lūkesčius dėl darbo vietos visuomet daug atviriau išdėstys tarpininkaujančiai personalo atrankos agentūrai nei pačiam darbdaviui į akis. O agentūros savo ruožtu yra nuodugniai susipažinusios su darbdavio siūloma pozicija, darbo sąlygomis, todėl gali itin tiksliai atrinkti tuos kandidatus, kuriems ši darbo vieta būtų tinkama.

Kas lemia šiuos pokyčius darbo rinkoje? Visų pirma – didesnis įmonių viešumas, socialinių tinklų įsigalėjimas, galiausiai auganti gerų specialistų paklausa. Štai neseniai paskelbti Lietuvos įmonių vidutiniai atlyginimai sukėlė nemažą audrą reakcijų. Kandidatuojantys į darbo vietas specialistai tiesiog ant lėkštutės gavo dar vieną kozirį – galią rinktis. Tačiau vėl gi – alga nėra pagrindinė specialistų motyvacija: juk ji gali kilti atitinkamai nuo darbuotojo pasiekimų. O štai daug svarbiau specialistui yra pamatinės žmogiškosios vertybės – pagarba tiek iš darbdavio, tiek tarp kolektyvo, tobulėjimo galimybės bei darbe vyraujanti organizacinė kultūra.

Personalo atrankos agentūros vienu balsu sutaria, kad šiandien mažiausius šansus prisitraukti talentingą specialistą turi uždaros, apie save vengiančios kalbėti įmonės. Daugiausiai išlošia tie darbdaviai, kurie nuo pat darbo interviu duoda toną pagarbiam, nuoširdžiam ir atviram bendravimui, leidžia kandidatui pajausti įmonės dvasią, be užuolankų įvardija potencialias tobulėjimo galimybes.

Visos naujienos