Kas svarbiausia gyvenimo aprašyme?

Gyvenimo aprašymas, dar kitaip vadinamas CV (iš lot. Curriculum Vitae ‘gyvenimo kelias’) – tai mūsų pirmasis įvaizdis darbdavio akyse. Eidami į darbo pokalbį galime apsirengti naują švarką, merginos gali išryškinti savo išskirtinius bruožus santūriu makiažu, o kai kuriems darbdaviams rodikliu tampa net ir švarūs batai. Taip pat galime pademonstruoti būsimam vadovui ar personalo specialistui savo iškalbos meną ar gerą humoro jausmą. Vis dėl to pradžia mūsų bendravimui yra padaroma kur kas ankščiau. Pirma užduotis, kurią kiekvienas ieškantis darbo turi atlikti – tai pateikti tokį gyvenimo aprašymą darbdaviui, kuris garantuotų sekantį etapą – susitikimą ir gyvą pokalbį.

Kartais daugiau nebūtinai reiškia geriau. Personalo atrankų specialistai neretai gauna CV, kurie yra 4-5 lapų ar net ilgesni. Tokius gyvenimo aprašymus kuriantys kandidatai neturėtų stebėtis, kodėl pokalbio metu jų vėl gi klausinėja tų pačių klausimų, į kuriuos pildydamas CV formą jau atsakė. Tarp informacijos gausos darbdavys gali nepastebėti to, kas jam yra svarbiausia. Taip pat gali atkreipti dėmesį į tas detales, kurios yra ne itin palankios jūsų karjerai, pavyzdžiui dažna darbų kaita ar dešimtmetį nebaigiamos studijos. Kad to išvengtumėte gyvenimo aprašyme visą informaciją pateikite glaustai, o išsamiau aprašykite tik tas dalis, kurios svarbios konkrečiai pozicijai. Tai galite padaryti aprašinėdami savo darbo patirtį arba motyvaciniame laiške.

Motyvacinis laiškas – tai geriausias būdas nukreipti darbdavį jums palankia kryptimi. Nedarykite didžiausios klaidos – nekopijuokite vieno ir to paties teksto keliems darbdaviams. Šiuo metu visose srityse – grožio, mados, maisto tiekimo ir net gi darbo paieškoje labiausiai vertinamas unikalumas ir savitumas. Tad parodysite pagarbą būsimam vadovui ir visai įmonei parašydami gal ir trumpesnį, bet specialiai šiai pozicijai sukurtą motyvacinį laišką. Taip pat kurdami, turėsite galimybę apgalvoti, kokia jūsų sukaupta patirtis yra reikšmingiausia ar kokios asmeninės savybės sutampa su įmonės vertybėmis, bei galės padėti siekti bendrų tikslų. Tai bus lyg maži namų darbai, prieš einant į gyvą pokalbį ir tuo pačiu puiki proga pačiam įsivertinti ar esate šiai pozicijai tinkamas.

Visos naujienos