Kaip antras interviu padeda atrasti geriausius kandidatus?

Specialistų ir vadovų atranka – tai atsakingas procesas, kurį įmonės paprastai patiki personalo atrankos specialistams. Pirmiausiai jie susipažįsta su darbdavio lūkesčiais, organizacijos struktūra ir kultūra, ir pagal atrinktus kriterijus ieško tinkamiausio kandidato į siūlomą poziciją. Tačiau neretai įmonės akcininkai ar direktoriai patys surengia vadovų atrankas ir pasirenka jų nuomone tinkamiausią kandidatą.

Nors savarankiškai organizuoti personalo atranką savo įmonėje atsiradusiai pozicijai yra rizikinga (iš pirmo žvilgsnio puikūs kandidatai neretai nuvilia darbdavius jau po bandomojo laikotarpio), pasitaiko atvejų, kai įmonės savarankiškai atlikdamos specialisto ar vadovo atranką suranda idealų kandidatą į siūlomas pareigas ir lieka itin patenkinti.

Čia aptarsime, kodėl nusprendus ieškoti reikalingo kandidato be personalo atrankos ekspertų pagalbos būtini du darbo interviu etapai ir ką žinoti ruošiantis pokalbiui su kandidatais.

Prieš interviu: pagalvokite, kurie įmonės darbuotojai turėtų dalyvauti kandidatų atrankoje. Įmonę sudaro ne vien jos vadovas, o ir kitos svarbios personalo grandys, diktuojančios vis kitus kriterijus būsimam darbuotojui. Todėl geriausią kandidatą išrinksite, jeigu dirbsite išvien.

Interviu metu: kandidatui keliamus kriterijus turite susidėlioti pagal svarbą. Tarkime, kandidato asmenybės tinkamumas bei vertybės yra svarbiau negu ankstesnė darbo patirtis. Kartu su pokalbyje dalyvausiančiais kolegomis nepamirškite kaip svarbiausiais išskirtų kriterijų;
Įdėmiai klausykite kandidato atsakymų – stebėkite, ar atsakymai į klausimus yra išsamūs, nuoširdus, ar jais nebandoma nuslėpti patirties trūkumo ir pan. Pagal atsakymus iškart galima nuspręsti, ar kandidatas įžvalgus, kūrybiškas.

Trumpam iškelkite kandidatą iš jo komforto zonos. Nusiveskite jį į įmonės “virtuvę”, kur personalas užduotų jiems aktualius klausimus. Taip pamatysite, kaip kandidatas tvarkosi stresinėse situacijose.

Po interviu: kiekviena personalo ir vadovų atranka baigiasi įmonėje bendrai priimant sprendimą dėl tinkamiausio kandidato. Kartu su atrankoje dalyvavusiais įmonės darbuotojais aptarkite kiekvieną kandidatą, kol prieisite vieningos nuomonės, kuris iš jų tinkamiausias organizacijai. Taip pat atidžiai peržiūrėkite kiekvieno kandidato rekomendacijas iš ankstesnių darbdavių, jei yra galimybė, susisiekite su jais, kad gautumėte daugiau reikšmingos informacijos apie potencialų naują jūsų darbuotoją.

Visos naujienos