Kada pasakyti „ne“: įspėjamieji ženklai svarstant apie darbo pasiūlymą

Tiems, kurie jau ilgą laiką ieško darbo, bet kuris nukritęs pasiūlymas tampa lyg didžiausiu stebuklu, kurio jokiu būdu negalima paleisti. Tačiau ne visi CV patarimų ir karjeros straipsniai nurodo, kada tikrai verta rinktis siūlomą darbo vietą, o kada vertėtų susilaikyti prieš priimant sprendimą. Kaip žinia, yra šimtai pavyzdžių, kuomet darbo pokalbio metu kandidatui pristatytos detalės apie siūlomą poziciją, įsidarbinus visiškai neatitinka realybės. Tai sugriauna kandidato lūkesčius tobulėti, kilti karjeros laiptais, galiausiai tenka ieškoti naujo darbo – o laiko jau ir taip daug iššvaistyta.

Į ką būtina atkreipti dėmesį gavus darbo pasiūlymą?

  • Nepagarbus darbdavio elgesys. Stebėkite, kaip darbdavys elgiasi interviu metu ir per visą įdarbinimo procesą. Net gi tokie veiksmai kaip atšaukiamas interviu, jūsų laiškų ar skambučių ignoravimas jau turėtų būti raudona vėliava, įspėjanti apie tai, jog darbdavys stokoja pagarbos ne tik kandidatams, bet ir savo personalui. O ką išvis bekalbėti apie grubumą ar aroganciją, sklindančią iš darbdavio interviu metu. Taip pat netoleruokite tokių darbdavio veiksmų kaip įžūlus socialiniuose tinkluose pateiktos asmeninės informacijos apie jus rinkimas ir komentavimas.
  • Nelaimingi įmonės darbuotojai. Prieš įsidarbindami turite bent kartą apsilankyti įmonėje, siūlančioje jūsų norimą pozicją. Stebėkite darbo vietoje vyraujančią atmosferą ir nuotaiką. Paniurę darbuotojai iškart parodo, kad įmonėje nėra visiškai patenkinti. Jeigu apsilankę to nepastebėsite, dėl viso pikto paieškokite internete buvusių įmonės darbuotojų atsiliepimų apie darbovietę. Taip nuspręskite, ar Jums šį darbo vieta tinkama.
  • Neprofesionali kandidatų atranka. Kad ir kaip siektumėte siūlomos darbo vietos, neignoruokite akivaizdžių klaidų, kurias pastebite jau įdarbinimo proceso metu. Darbdavys jau pokalbio metu privalo kandidatą supažintinti su jo pareigų pobūdžiu, tiksliai įvardyti įmonės tikslus ir apibržėti kandidato vaidmenį siekiant jų. Jeigu apie jūsų būsimas pareigas kalbama nekonkrečiai ir neaiškiai, ateityje susidursite su problemomis.

Tai keli pagrindiniai įspėjamieji ženklai, kurių būtina paisyti norint įsidarbinti ne bet kur, o toje darbovietėje, kurioje augtumėte ir siektumėte puikių rezultatų karjeroje. Kviečiame pasinaudoti „Nefelė“ rengiamomis karjeros konsultacijomis, kuriose pristatomi CV patarimai ir kita jauniems specialistams aktuali informacija, padėsianti Jums surasti savo svajonių darbą.

Visos naujienos