Ieškote tinkamo vadovo savo įmonei? Jums gali prireikti pagalbos

Įmonės vadovo darbas – tai atsakingos, daug uždavinių organizacijoje įtraukiančios pareigos. Vadovo veikla ir darbas glaudžiai susijęs su visais įmonės skyriais – personalo, finansų, gamybos ir pan. Tai asmuo, kuriam pavedama sklandžiai ir nuosekliai organizuoti įmonės darbą. Metai iš metų vadovai auga kartu su įmone, ir patys valdydami organizacijoje vykstančius procesus tampa lyg šeimininkais savo pačių namuose. Ne veltui vadovas paprastai būna asmuo, dirbantis su įmone nuo jos gyvavimo pradžios iki pabaigos.

Tačiau versle neišvengiama akistatos su įvairiais rizikingais veiksniais, todėl įmonės bankrutuoja, būna parduodamos savininkų, keičia veiklos sritį ir t.t. Tokiais atvejais vadovai ne savo noru atplėšiami nuo organizacijos, kurią pažinojo lyg savo penkis pirštus, ir būna priversti ieškoti naujo darbo.

Personalo paieška šiandien vis dažniau minima kalbant ir apie vadovų atranką. Tiek naujai besikuriančiai, tiek brandžiai įmonei yra reikalingas vadovas, kuris kurtų organizacijos plėtros planą, spręstų iškilusius uždavinius personalo, finansų srityse ir puoselėtų sėkmingą verslo strategiją. Todėl norėdamos surasti vadovą, kuris tinkamiausiai atliktų šias pareigas, įmonės susiduria su nemenku iššūkiu.

Personalo paieškos ir atrankos įmonės vieningai pastebi, kad įmonės savininkui ar investuotojams atrasti vadovą, kuris gebėtų geriausiai perprasti naujos darbovietės strategiją, veiklos kryptį, kartais neužtenka nei laiko, nei kompetencijos. Vadovų paieškos ir atrankos paslaugas teikiančios agentūros tokiu atveju gali tarpininkauti tarp darbdavio ir kandidato į vadovo pareigas, ir šio proceso metu abiem pusėms suteikti tikslingos informacijos bei žinių tiek apie įmonės lūkesčius, tiek apie kandidato tinkamumą darbui, jo patirtį ir t.t.

Kartais net ir po mėnesį laiko trukusių kruopščių vadovo paieškų, galiausiai pasirinkus vieną iš kandidatų, pastebimi tam tikri nepalankūs ženklai. Kartais negebama perimti organizacijos vairo arba pernelyg ilgai tęsiasi vadovo adaptacija įmonėje. Pasitaiko, kad net ir didelę patirtį sukaupę vadovai sunkiai perpranta įmonės filosofiją ar jos veiklos užkulisius. Todėl itin svarbu kad ir pati įmonė (jos savininkas ar investuotojai), suteiktų personalo atrankos agentūrai kuo daugiau vertingos informacijos apie savo lūkesčius, įmonės veiklos specifiką ir kitų žinių, kurios leistų jau nuo pat pradžių supažindinti kandidatą su jo potencialia darboviete.

Visos naujienos