3 sėkmingos taktikos siekiant darbo vietos

Karjeros konsultantai gali suteikti daug naudingų patarimų, kaip sėkmingai pristatyti save darbdaviui, kaip parengti tobulą gyvenimo aprašymą ir gauti geidžiamą darbo vietą. Tačiau taip pat daug reiškia ir kandidato asmeninės savybės, charizma, pasitikėjimas savimi. Įtikinti darbdavį, kad esate geriausias kandidatas į siūlomą darbo poziciją, nėra taip paprasta.

Atsiminkite, kad interviu metu personalo atrankos specialistas ar darbdavys siekia sužinoti jūsų stiprybes, motyvaciją ir ar jūsų savybės padės kurti vertę įmonei. Jeigu darbdavio neįtikinsite, jog galite jiems padėti spręsti problemas, vargu ar būsite pasamdytas. Norėdami gauti norimą darbo vietą, turite identifikuoti paslėptus ir kandidatui neatskleistus darbdavio poreikius. Nors telepatijos nėra išmokstama, yra trys taktikos, kurios padės įminti darbdavio lūkesčius ir panaudoti šias žinias darbo interviu metu.

1. Pasiruošimas. Atlikite savo namų darbus – prieš interviu atlikite kruopštų darbdavio įmonės tyrimą socialiniuose tinkluose, internete ir t.t. Išanalizuokite įmonės svetainėje esančią informaciją – kokia įmonės istorija, vertybės, konkurentai, produktas, tikslai ir pan. Kiekvienas karjeros konsultantas sutiks, kad ši taktika – viena naudingiausių siekiant nuspėti darbdavio lūkesčius būsimam darbuotojui.

2. Drąsa. Jūsų svajonių darbo interviu – tai tikrai ne ta vieta, kur verta rodyti savo kuklumą ir santūrumą. Jeigu siekiate būti įdarbintas, turite demonstruoti užsidegimą dirbti siūlomoje pozicijoje – darbdaviui motyvuotai ir tvirtai įrodyti, kaip prisidėsite prie įmonės vertės kėlimo, problemų sprendimo. Pasitikėjimas savimi, gebėjimas sau ir darbdaviui vizualizuoti savo idėjas ir drąsa rizikuoti – tai trijų svarbiausių savybių kombinacija padedanti gauti trokštamą darbo vietą.

3. Gebėjimas „perskaityti“ situaciją. Greita reakcija į kiekvieną darbe ar gyvenime iškilusią problemą – tai žmogaus talento, žinių ir įgūdžių rezultatas. Nė vienas žmogus nepasirenka savo talentų ir kiekvienas įvairiose situacijose reaguoja skirtingai – vieni gali džiaugtis gerais socialiniais įgūdžiais, kiti – puikiu strateginiu mąstymu, tačiau didžiausias talentas yra mokėti šiuos savo privalumus išnaudoti tinkamoje vietoje ir tinkamu metu. Jeigu tai pavyksta darbo pokalbio metu – sėkmė jau jūsų pusėje.

Visos naujienos