Kokie yra vadovų tipai?

Vadovai… Vienam tai keiksmažodis, kitam – ranka iš kurios visada gali tikėtis pagalbos. Taip jau yra, kad vadovo nepasirinksi, tad tenka prisitaikyti prie jo poreikių, charakterio bei sprendimų. Visgi, psichologai tikina, kad yra keli skirtingi vadovų tipai ir kiekvienas gana aiškiai apibrėžtas. Supratus, kuris vadovas kasdien pasitinka Jus darbe – paprasčiau žinosite kaip su juo elgtis. Taigi, kokie yra vadovų tipai?

Valdovas, o ne vadovas

Tokie vadovai dažniausiai labai savimi pasitiki, yra energingi, jaučiasi nuolatos teisūs ir labai retai kada klausia kitų patarimo. Didžiausias minusas – jie nori žinoti ką veikia jų darbuotojai. Ne tik darbo metu, tačiau ir po darbo, kadangi Jūsų laisvalaikis taip pat galėtų būti skirtas darbui.

Šio tipo vadovai teigiamai žiūri į drąsius ir savo nuomonę išsakyti nebijančius darbuotojus, tačiau dažnai vadovaujasi emocijomis, tad jam netikusi idėja gali užtraukti rūstybę.

PATARIMAS. Paprasčiausias būdas kalbėtis ir dirbti su tokiu žmogumi – būti ramiu, išklausyti jį ir būtinai pritarti. Daugeliu atveju jis gali net neatsiminti ką Jums sakė, tad padarykite pagal save įvertindami ir jo mintis.

Dinamiškas vadovas

Kitas vadovo tipas labai apsukrus ir gali keisti savo nuomonę net kelis kartus per dieną. Žinoma, darbuotojams tai sukelia stresą, kadangi jie nebežino, kuris iš tų kelių pasirinkimų buvo išsakytas detaliausiai ir kuriuo reikia pasinaudoti, kad atitiktumėte vadovo poreikius.

Deja, dažniausiai toks vadovas yra labai emocionalus ir nėra pasiruošęs remtis logika. Jeigu jau pakeitė savo nuomonę – neaiškins savo veiksmų, tad geriau daryti pagal jo sprendimą.

PATARIMAS. Tokio tipo vadovui negalima sakyti, kad Jūs pavargote nuo jo nuotaikų kaitos ar tai, kad jis labai dažnai keičia savo nuomonę konkrečiu klausimu. Tai gali jį supykdyti. Kadangi šie žmonės vadovaujasi jausmais – jie gali ilgą laiką laikyti nepasitenkinimą Jumis. Nors tai būtų ir neetiška.

Aktorius, kuris nori būt dėmesio centre

Šiais laikais dažnas vadovas nori būti darbuotojų draugu, todėl ieško įvairiausių būdų, kaip su jais susidraugauti. Aktoriaus tipo vadovas dažniausias labai iškalbingas ir net prastas idėjas moka pristatyti labai patraukliai. Deja, darbuotojams gali trūkti racionalumo, kadangi vien tik smagi vaizdinė medžiaga negali paaiškinti rimtų sprendimų.

Šio tipo vadovas galvoja, kad jo pokštavimai turėtų būt tikras malonumas ir jo darbuotojams, tad dažniausiai tiki, jog Jūsų darbas yra Jūsų namai. Natūralu, kad tokiu atveju nustebs išgirdęs, kad po darbo jau norite eiti namo, kai galima taip smagiai atlikti bent kelis darbus  į priekį.

PATARIMAS. Šio žmogaus emocijos sunkiai susekamos, tačiau pliusas tas, kad dažniausiai jis nori draugauti su visais, tad atradę bendrą kalbą greitai galėsite per juokus dalintis rimta informacija bei patirtimi.

Intelektualus  vadovas

Priešingai artistui, šis žmogus dažniausiai vadovaujasi logika, tad stengiasi kiekviename žingsnyje įžvelgti racionalumo. Priimant tam tikrus sprendimus jam neužtenka žodžių, kad taip geriau. Jis nori paaiškinimo – kodėl. Taip pat šie vadovai labai linkę domėtis ir praktiškai išnaudoja technologijas, kurios skirtos darbo pagreitinimui. Deja, jeigu nenorėsite kartu su komanda keliauti išmanaus pasaulio link – galite susidurti su jo nepasitenkimu.

Didelis pliusas, kad racionalumo ir komandinio darbo vedinas šis vadovas dažniausiai noriai bendrauja su visais pavaldiniais ir stengiasi, kad visi būtų patenkinti darbo vieta.

PATARIMAS. Šio tipo vadovai dažniausiai jaučiasi pranašesni ir protingesni, tad neprieštaraukite jeigu neturite racionalaus pagrindimo.

Lyderis

Paskutiniu metu apie lyderius ir lyderystę kalbama išties labai daug. Sakoma, kad tai universaliausias ir labiausiai šiuolaikiniam verslui tinkantis vadovo tipas. Jis lankstus, jis pagarbus ir padedantis, taip pat norintis, kad jo darbuotojai puikiai jaustųsi darbo vietoje ir patys savanoriškai dirbtų ir stengtųsi vardan geresnio įmonės įvaizdžio.

Labai daug galios jis palieka darbuotojų rankose, tad tuo pačiu ir tikisi, kad tą galią jūs sėkmingai išnaudosite ir įrodysite, kad esate verti būti jo komandos dalimi.

Šio tipo vadovas yra  labai inovatyvus ir drąsiai priima naujus sprendimus, klauso darbuotojų nuomonės.

Jeigu Jums tenka dirbti su lyderiu – galite džiaugtis, kadangi tai puikus būdas išreikšti savo mintis ir prisidėti prie įmonės veiklos bei pokyčių.

Visos naujienos